Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Poradniki

Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie?

Jak mieć więcej obserwujących na Instagramie?

W dobie Internetu media społecznościowe stanowią jedną z najpopularniejszych form reklamy oraz środków przekazu. Jeżeli poważnie myślisz o prowadzeniu swojego konta to koniecznie musisz się skupić na tym jak mieć więcej obserwujących na instagramie. Aktualnie praktycznie każda duża firma posiada konto na Instagramie, tym samym poszerzając swoje zasięgi oraz docierając swoją treścią do nowych osób. Jest to doskonała okazja do zdobycia większego grona odbiorców oraz przekazania im swojej treści, tym samym rozwoju swojej marki. Zdobycie nowych followersów na Instagramie niesie za sobą szereg unikalnych korzyści. W tym artykule przedstawimy Ci sposoby, które pomogą stać się widocznym na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych.

Instagram jest darmowym serwisem, dostępnym również w formie aplikacji, który zdobył serca miliardów ludzi na całym świecie. Prosta koncepcja dodawania postów w formie zdjęć z opisami, znajdujących się na Twojej tablicy daje Ci nie tylko możliwość pochwalenia się przed znajomymi, gdzie pijasz rano kawę. To również sposób, w który możesz pokazać innym swoją pasję. Możesz pokazać innym skrawek swojego życia. Jeśli podróżujesz, możesz pokazać piękno miejsc, które zwiedziłeś, które nierzadko ciężko opisać słowami. Jeśli uprawiasz jakiś sport, możesz pokazać czym on tak naprawdę jest „od kuchni”. Dzięki Instagramowi masz możliwość poszerzania swoich granic oraz poznawania ludzi, którzy będą Tobą zainspirowani lub zwyczajnie będą chcieć Cię poznać.

Jak działa algorytm Instagram?

Tak naprawdę nie jest to informacja jawnie dostępna w jaki sposób dokładnie algorytm Insta filtruje posty oraz przekłada pewne treści nad innymi, lecz w 2018 roku Instagram ujawnił pewne wytyczne oraz założenia, na które warto zwrócić uwagę w celu zdobycia jak największej liczby followersów. Przede wszystkim Twoja treść jest promowana do osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane Twoją tematyką. Na wyświetlane treści mają również wpływ interakcje innych użytkowników serwisu a nawet czas spędzany na Twojej tablicy dzięki czemu możesz mieć więcej obserwujących na instagramie.

Twoje posty dotrą do danej grupy odbiorców ze względu na 3 czynniki:

 • Tematyka – przewidywanie interesującego tematu dla użytkownika na podstawie jego poprzedniej aktywności
 • Powiązania – dodatkowym atutem są relacje z użytkownikiem, z którym masz pewną relację w postaci wyświetleń profilu, komentarzy, polubieni, udostępnień
 • Aktualność – przewagę mają najnowsze posty a także popularność postu

W jaki sposób mieć więcej obserwujących na instagram?

Instagram działa w dużej mierze komercyjnie, oferuje płatne metody pozyskania ruchu oraz zdobycia polubieni na swoim profilu. Jest to jednak metoda płatna oraz wiążąca się z pewnymi ograniczeniami. W celu zwiększenia swoich zasięgów obowiązkowym narzędziem jest dodanie jak największej ilości hashtagów, czyli słów kluczowych zamieszczanych do zdjęcia, odpowiednich do jego tematyki, na podstawie których osoby przeglądające daną frazę, zobaczą Twój post. Dla wielu ludzi takie surfowanie po hashtagach stanowi bardzo fajną rozrywkę, więc warto mieć ich jak najwięcej.

Oprócz hashtagów bardzo ważną rolę odgrywają interakcje z innymi użytkownikami. Można w ten sposób znacząco podbić swoje zasięgi. Dodawanie komentarzy, lajkowanie zdjęć oraz odpowiedzi na relacje pomogą Ci zwiększyć swoje zasięgi.

Możesz wykupić obserwujących na stronie www.FameBoom.pl

Jest to bardzo szybka i skuteczna metoda. Wystarczy wejść na stronę dostawcy usługi w kategorię Instagram a następnie wybrać interesującą Cię usługę czyli Obserwujący instagram, Polubienia zdjęć instagram, Wyświetlenia relacji instagram. Usługa jest realizowana natychmiastowo po złożeniu zamówienia. Dodatkowo masz 365 dni gwarancji na obserwujących instagram! 100% gwarancji realizacji. W razie pytań lub niestandardowych zamówień skontaktuj się z firmą FameBoom.pl poprzez zakładkę kontakt na ich stronie!

 1. Konto Instagram

Przede wszystkim trzeba podjąć decyzję, czy Twoje konto ma być prywatne czy firmowe. Utworzenie konta firmowego wiąże się z połączeniem go ze swoim kontem Facebook. Dzięki temu będziemy mogli wybrać swoją branżę i otrzymamy dostęp do statystyk oraz tworzenia postów sponsorowanych. Bardzo istotnym elementem jest Twoje zdjęcie profilowe. Będzie ono stanowić pewnego rodzaju wizytówkę, będzie kojarzone z Tobą oraz Twoją działalnością. Powinno być unikalne oraz kojarzyć się z tym, czym się zajmujesz. Następnie tworzymy opis- powinien w krótki oraz unikalny sposób przedstawić tematykę strony. Warto zamieścić adres swojej strony Internetowej. Nazwa profilu powinna być unikalna oraz łatwo zapadać w pamięć. Warto chwilę pogłówkować, aby później Twoja nazwa była na ustach jak największej liczby osób.

2. Zamieszczanie profilu

Dodaj nazwę swojego profilu na Instagramie na swoich social mediach. Dodaj ją na Facebooku, Twitterze, Google Plus raz innych portalach, w których ktoś może ją zobaczyć. Dodaj również link do swojego Insta na swojej stronie Internetowej, jeśli ją posiadasz. Dobrą metodą jest również zamieszczanie linku do swoich postów na Instagramie na swojej stronie, na tablicy na Facebooku oraz w miejscach, w których masz szansę dotrzeć do nowej grupy odbiorców.

3. Publikowanie materiałów

Posty powinny być dodawane regularnie, zgodnie z tematyką profilu oraz powinny być dobrej jakości. Ich unikalność z pewnością zwiększy zasięg, ponieważ im większej ilości osób się spodoba, tym większa ilość zobaczy dany post. Utrzymanie ciągłości podczas dodawania nowych postów jest bardzo ważnym elementem. Zatracenie jej w znaczący sposób przycina zasięgi, dlatego jeśli chcesz osiągnąć satysfakcjonujący wynik, nie możesz sobie na to pozwolić.

4. Stosuj oznaczenia

Oznaczanie innych użytkowników w postach również pozwala dotrzeć do szerszej bazy osób zainteresowanych Twoją tematyką. Podczas publikacji postów warto oznaczać innych użytkowników oraz wspominać o nich związanych z danym postem. To bardzo proste i jednocześnie skuteczna metoda.

5. Geo tagi

Podczas publikacji postu masz możliwość dodania do niego geo tagu. Jest to adnotacja pokazująca lokalizację, w którym została wykonana fotografia. Korzystaj z tego narzędzie często, ponieważ istnieje duża grupa użytkowników wyszukująca zdjęcia wykonane w danym miejscu. Korzystając z geo-tagów masz możliwość w prosty sposób dotarcia do większej liczby osób.

6. Relacje Instagram

Relacje na Instagramie znane również jako Insta stories są zdjęciami bez opisu widniejącymi na Twoim profilu przez 24 godziny. Pozwala na aktualne przejrzenie aktywności danej osoby w ostatnim czasie. To bardzo ciekawe narzędzie stosowane przez wiele osób oraz uwielbiane przez bardzo dużą liczbę użytkowników. Bardzo warto dodawać spontaniczne relacje, ponieważ w ten sposób atrakcyjność Twojego konta jest większa i z pewnością zostanie doceniana przez Twoich obserwujących lajkami oraz komentarzami, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie zasięgów Twojego konta.

Mamy nadzieję, że nasz wpis pomógł Wam w zwiększeniu ilości obserwujących na swoim profilu instagram oraz poprawiliście dzięki niemu swoje zasięgi. Teraz masz większe szanse na pozyskanie potencjalnej współpracy z reklamodawcami na instagramie.

Author

Administrator

2 komentarze

 1. Madzia
  13 czerwca 2021 Odpowiedz

  Super poradnik, zaraz każdy punkt po kolei wdrażam w życie <3

 2. Szymon
  13 czerwca 2021 Odpowiedz

  Dziękuję bardzo przydatny poradnik i dokładnie opisane sposoby! 🙂

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *